אהבה עצמית (איך לאהוב את עצמי)

אנשים רבים יוצאים מנקודת הנחה כי אהבה עצמית היא דבר שלילי שמוטב להימנע ממנו. אך המציאות מלמדת אותנו כי כל אחד צריך לאהוב את עצמו, יש לכך יתרונות רבים. אחרי שנסביר מדוע חשוב שתאהבו את עצמכם, נלמד אתכם איך תוכלו ליישם זאת. זה לא פשוט להפגין אהבה עצמית, בטח שהדברים לא מסתדרים כמצופה. אך ברגע שעולים על דרך המלך, ההצלחה נמצאת ממש מעבר לפינה. תוכלו להביא את עצמכם למצב בו אתם מגשימים את כל החלומות שלכם. אז רגע לפני שאתם מרימים ידיים או מוותרים על החלומות, הינה מה שאתם צריכים לעשות. עם האהבה העצמית תבינו מיד כי אתם יכולים לחלום בגדול, ולהגשים את כל חלומותיכם. 

מדוע צריך לדעת איך לאהוב את עצמי יותר?

במבחן התוצאה אנו רואים כי אנשים רבים אינם אוהבים את עצמם כפי הנדרש. איך אתם מצפים שאחרים יאהבו אתכם, ברגע שאתם לא אוהבים את עצמכם? לא פעם אנו מצפים מאחרים שיאהבו אותנו, אך התדמית העצמית שלנו נמוכה. כל איש בר דעת מבין כי כדי שאחרים יאהבו אותנו יהיה עלינו קודם כל לאהוב את עצמנו ביתר שאת. אחרי שנאהב את עצמנו, זה ידביק את כל האחרים הנמצאים בסמוך עלינו. מעבר לעובדה הזו, עם אהבה עצמית מגיעה היכולת להגשים את כל החלומות שנציב לעצמנו. אנו היחידים שיכולים לדחוף את עצמנו להגשמת כל החלומות, ללא יוצא מן הכלל.

איך לאהוב את עצמי?

זה לא פשוט לפתח אהבה עצמית, בטח כאשר הדברים לא תמיד מסתדרים כמצופה. לכן יש כמה דגשים חשובים שצריך ליישם כדי להתחיל לאהוב את עצמך. ברגע שתבינו איך לפתח אהבה עצמית, אין ספק כי תוכלו לעשות זאת פעם אחר פעם ללא הפסקה. נציין כי כל אחד יכול לבחור את הדרך המתאימה לו, זו שתקדם אותו אל עבר השגת המטרה. עם השגת המטרה תראו כיצד אתם אלה שתומכים בעצמכם ומביאים את עצמכם לקצה גבול היכולת. נדגיש כי כל אחד יכול ליישם את הטיפים שנספק כאן, לא משנה כמה זה נשמע לכם מורכב.

הכירו בחוזקות שלכם

גם אם זה נשמע לכם מוזר, עליכם להכיר בחוזקות המייחדות אתכם מכל האחרים. בטוח טמונות בכם חוזקות מדהימות, כאלה שהופכות אתכם להיות מי שאתם. עם הכרתם החוזקות תבינו באמת מה אתם מסוגלים לעשות, ולא תמעיטו ביכולות שלכם. אפילו אם טמונה בכם רק חוזקה אחת, באפשרותכם להבליט בה לכל עבר. גם האנשים שאינם מכירים אתכם מספיק טוב, יבינו מיד מה הופך אתכם להיות מי שאתם. אם אתם לא מכירים ומודעים לחוזקות שלכם, איך אתם מצפים שאחרים יכירו בהן? על ידי מסע עצמי תוכלו להיחשף לעוד חוזקה ועוד חוזקה עד שתתמלאו בגאווה אישית ואמונה עצמית.

תנסו לעזור לאחרים

יש בכוחכם לעזור לאחרים בכל מיני היבטים, בדרך הזו תוכלו לשפר את ההרגשה שלכם. אין ספק כי עזרה לאחרים מסייעת לכם להתמודד עם המון אתגרים, כאלה שלא הכרתם קודם לכן. בשנייה שתראו את אותם אנשים שקשה להם מחייכים, תבינו כי אתם עושים את הדברים הנכונים. אוטומטית תתפתח אצלכם אהבה עצמית, כזאת שאולי לא הייתה קיימת קודם לכן. יש כאלה שמבוקר עד ערב עוזרים לאחרים בכל מיני היבטים, במטרה לעזור גם להם בעקיפין. אף אחד לא היה עוזר למישהו אחר אם בתמורה הוא לא היה מרגיש תחושת סיפוק עצומה. תחושת הסיפוק היא תחושה שמלווה אתכם לאורך זמן, וגורמת לחיוך להופיע גם על פניכם.

אל תשוו את עצמכם לאף אחד

אחת מהבעיות המרכזיות של אנשים רבים היא שהם תמיד עסוקים בהשוואות מיותרות. הדשא של השכן תמיד יהיה ירוק יותר, לא משנה איך אתם מסתכלים על המציאות. אך אם תהיו פחות עסוקים בהשוואות, תבינו כי גם אצלכם הדשא לא פחות ירוק. תחשבו עם עצמכם איך אתם יכולים להטיב עם עצמכם, ומה בדיוק אתם צריכים לעשות. ברגע שאלה יהיו המחשבות שלכם, אין סיבה שלא תקצרו את הפירות. תביאו את עצמכם למצב בו אתם עושים לעצמכם טוב, ולא תוקעים לעצמכם מקל בגלגלים. המון החלטות שתעשו לאורך הדרך, הן אלה שיכולות לקדם אתכם או לקחת אתכם לאחור.

תעטפו את עצמכם בסביבה תומכת

הסביבה הקרובה אליכם היא זאת שאמורה להרים אתכם במקרים בהם אתם מרגישים קצת פחות טוב. כולנו יכולים להגיע למצב בו אנו לא מאמינים או מתקשים להתקדם אל עבר המטרות. מה עשוי להפוך את הקערה על פיה בסיטואציות שכאלה? התשובה היא מאוד ברורה, סביבה תומכת שתדרבן אתכם להמשיך. אנו לא מדברים על מכרים שאינכם יכולים לסמוך עליהם, אלא על הסביבה הקרובה באמת. אהבה עצמית לא פעם ניזונה מהאהבה שהקרובים אליכם עוטפים אתכם בה לאורך כל שעות היממה. אם הסביבה הקרובה אוהבת אתכם, זה רק עניין של זמן עד שתתחילו לאהוב את עצמכם גם.

מעוניינים לעשות שינוי בחיים?

מלאו את הטופס ונציג יחזור אליכם בהקדם

הקורסים המובילים של מימד

עקבו אחרי תוכניות הלימוד שלנו

אנחנו זמינים 😊