סדנאות התפתחות אישית בעבודה ובחיים

כמה פעמים יוצא לכם לשים את עצמכם בראש סדרי העדיפויות? המון אנשים מספרים כי הם תמיד מעדיפים לשים את קרוביהם בראש הרשימה לפני שהם חושבים על עצמם. זה בסדר לחשוב על אחרים, לעיתים זה עשוי להיות קריטי כאשר מסתכלים על המשך הדרך. אך ברגע שאתם חושבים על אחרים, אסור לכם לשכוח על טובתכם האישית בסיטואציות מסוימות. אל תביאו את עצמכם למצב בו אתם נזכרים באיחור לחשוב על עצמכם, בחלק מהמקרים זה פשוט יהיה מאוחר מדי. התפתחות אישית היא מכלול של פעולות שגורמות לנו להגשים את החלומות שלנו. לא קל להתפתח אישית, בטח אם יש כל מיני מכשולים ומהמורות לאורך הדרך. אך מה שאתם צריכים לקחת בחשבון זה שמדובר על משהו שהוא בגדר האפשרי. כל אחד מאיתנו יכול להתפתח אישית, רק צריך לדעת איך לעשות זאת בצורה הכי טובה שיש. במאמר הבא נסביר לכם מהי ההתפתחות האישית, איך תוכלו להתפתח אישית ומה אסור לכם לעשות לאורך הדרך.

מה זה בכלל התפתחות אישית והעצמה?

התפתחות אישית והעצמה זה כל מיני דברים קטנים שאתם עושים כדי לגרום לעצמכם לכבוש פסגות חדשות. המטרה המרכזית של ההתפתחות האישית תהיה להראות לכם כי שום דבר לא עומד בפני הרצון. כל מה שרק תרצו ניתן יהיה להשיג על ידי אומץ, התמקדות במטרה ובחירה נכונה של פעולות. בזכות ההתפתחות האישית תוכלו להביא את עצמכם למציאות שבעבר הייתה נראית לכם דמיונית. פתאום תמצאו את עצמכם משיגים תוצאות מדהימות בהקשרים רומנטיים. תוכלו להשיג תפקידים במקום העבודה שלפני כמה חודשים לא האמנתם שתוכלו להשיג. ללא התפתחות מהסוג הזה תמצאו את עצמכם כל הזמן מדשדשים במקום, בלי יכולת אמיתית להתקדם בחיים.

החשיבות של התפתחות אישית בעבודה ובחיים האישיים

יש כאלה שיגידו כי טוב להם במקום שבו הם נמצאים, יכול להיות שיש בכך אמת. עם זאת עליכם להבין כי בשלב מסוים פשוט ימאס לכם לעשות את אותם הדברים או להגיע לאותם ההישגים. התפתחות אישית נועדה כדי שתוכלו להתקדם בחייכם ולהשיג מטרות שהצבתם לעצמכם. מי שלא מתפתח באופן אישי נתפס בצורה פחות טובה בעיניי הסביבה הקרובה או הרחוקה. הרי אנשים שלא נמצאים במגמת צמיחה עלולים להתפרש כעצלנים וככאלה שמסתפקים במועט. כל האנשים הכי מצליחים בעולם הם כאלה שחושבים על התפתחות אישית בעבודה ובחייהם האישיים. ברגע שתהפכו את המחשבה על התפתחות וצמיחה אישית לדבר שבשגרה, זה יבוא לכם באופן טבעי. לא תצטרכו לעשות פעולות יזומות על מנת שזה יקרה וכדי שתוכלו להגשים את חלומותיכם.  

איך תוכלו ליצור התפתחות אישית מתמשכת?

כולנו מדברים על התפתחות אישית ומקצועית כדבר שכל אחד יכול להשיג אותו. אך עליכם לקחת בחשבון כי יהיה עליכם לעבוד לא מעט כדי להשיג את המטרה הזו. אז מה אתם צריכים לעשות כדי להתפתח באופן אישי ומקצועי? הכנו לכם כמה טיפים שאמורים לאפשר לכם להשיג התפתחות מהירה וממושכת, לאלו שמרגישים שקשה להם לעשות את זה לבד, ניתן להשתמש בשירותים של טיפול NLP.

הציבו לעצמכם מטרות חדשות

כדי שיהיה ניתן להתפתח, חובה להציב כל הזמן עוד מטרות חדשות שלא היו קודם לכן. אם לא תציבו לעצמכם מטרות חדשות כל הזמן, הסיכוי להתפתחות אישית הופך להיות נמוך. תמצאו את עצמכם רק מדשדשים במקום, ולא הופכים להיות הגרסה הכי טובה של עצמכם.

קחו השראה מאנשים מוצלחים

יצא לכם לשמוע על אנשים מוצלחים שמהווים מודל לחיקוי? קחו מהם השראה, ותראו מה הם עושים בצורה הכי טובה שיש. כאשר יש לכם דמות להערצה ניתן יהיה לשאוף להיות כמותה. גם אם לא תהיו בדיוק כמותה, זה עדיין יגרום לכם להתפתח באופן אישי.

תדאגו ליצור סביבה תומכת

אחת מהבעיות המרכזיות של אנשים רבים היא הסביבה שקרובה אליהם. במקום שהסביבה תדחוף אותם להשיג הישגים היא עושה בדיוק ההפך. התפתחות אישית בעבודה או בכל מקום אחר מתרחשת רק עם סביבה תומכת. כזו שתאפשר לכם להיות הכי טובים והכי מוצלחים במה שאתם עושים.

טעויות נועדו כדי ללמוד מהן

אף אחד מאיתנו לא אוהב לטעות, יש כאלה שלעולם לא יגידו שהם עשו טעות. אך צריך להגיד את האמת, כולנו נטעה בשלב כזה או אחר של חיינו. מה שאתם צריכים לעשות זה לנסות ללמוד מהטעויות ולראות כיצד הן יכולות לקדם אתכם בהמשך הדרך.

מהו קורס התפתחות אישית?

הגעתם להחלטה כי ברצונכם להתפתח באופן אישי? כפי שאמרנו חובה שתהיה סביבכם סביבה תומכת שתדחוף אתכם לקצה גבול היכולת. קורס התפתחות אישית הוא המקום בו תשיגו את הסביבה התומכת, מקום שיאפשר לכם להוציא מעצמכם את המקסימום. בקורס תלמדו את כל מה שאתם צריכים לדעת על מנת להתפתח באופן אישי. איש המקצוע שיעביר את הקורס ידאג לתת לכל אחד את הכלים הנכונים והמתאימים עבורו. המטרה היא שעם סיום הקורס תמצאו את עצמכם במצב בו תוכלו להיות הכי טובים במה שאתם עושים. בקורס לומדים איך להתמודד עם משברים, אך עוברים מהמורות ואיך מתמודדים נכון עם ההצלחה. ברגע שכל זה מגיע, אין סיבה שלא תהיו הכי טובים ומוצלחים בכל מה שתבחרו לעשות בחייכם.

תוך כמה זמן ניתן להתפתח אישית?

התפתחות אישית היא לא דבר של יום או יומיים, עליכם להבין כי מדובר על תהליך שלוקח זמן. גם במהלך סדנה להתפתחות אישית תבינו כי הסבלנות שלכם היא ככל הנראה הדבר הכי חשוב שיש. מי שינסה לפעול בחופזה עלול למצוא את עצמו מפספס המון מאוד דברים לאורך הדרך. יש כאלה שמתפתחים אישית במהירות, הרבה מעבר למה שהם דמיינו לעצמם בתחילת הדרך. אחרים מעידים כי לוקח להם זמן, זה יכול לנבוע מכל מיני דברים שקשורים לכל אחד מאיתנו באופן אישי. אל תמהרו להתפתח באופן אישי, העיקר שתעשו את הצעדים הנכונים לכם באופן אישי. מי שפועל במהירות, אין זה אומר שהוא עושה את הדברים בצורה טובה יותר. כל אחד מאיתנו פועל בצורה שונה, לכל אחד מאיתנו יש מטרות קצת אחרות. תדאגו כי ההתפתחות האישית שלכם תגרום לכם להיות מוצלחים וטובים לאורך זמן.

מתי צריך להפסיק סדנאות התפתחות אישית? 

כל מנטור להתפתחות אישית יגיד לכם כי אתם צריכים תמיד לשאוף להתפתח באופן אישי. אם לא תהיו הגרסה הכי טובה של עצמכם, איך תוכלו להתעורר בבוקר עם תחושת סיפוק? סדנאות התפתחות אישית נמשכות כל הזמן, הן גם מגיעות בכל מיני אופנים ובכל מיני שיטות. אנו מציעים לכם לעולם לא להפסיק להתפתח אישית, הרי תמיד יהיה לכם לאן לשאוף. בין אם תרצו לשאוף להישגים חדשים בחייכם האישיים, במקום העבודה או אפילו סתם במישור החברי. כל אחד מאיתנו יודע בדיוק איפה נקודת החוזק שלו ואיפה נקודות החולשה שלו. גם אנשים מבוגרים יחסית שחוו כל מיני דברים מספרים כי הם שואפים כל הזמן לכבוש פסגות חדשות בחייהם. חלק מהפסגות יהיה קל לכבוש, כאלה שנמצאות ממש במרחק פסיעה אחת. לעומתן תוכלו למצוא פסגות שקשה לכבוש, כאלה שנמצאות הרחק מהמקום בו אתם נמצאים.

מעוניינים לעשות שינוי בחיים?

מלאו את הטופס ונציג יחזור אליכם בהקדם

הקורסים המובילים של מימד

עקבו אחרי תוכניות הלימוד שלנו

אנחנו זמינים 😊