מכללת מימד מציעה לימודי NLP בפריסה ארצית.

לימודי NLP – מה זה ולמי זה מתאים?

לפני שאתם נרשמים ללימודי NLP יתכן שאתם רוצים לדעת קצת יותר מה לומדים בקורס NLP ולמי מתאים ללמוד את זה.
נסקור ראשית מה זה NLP, ניתן קצת רקע היסטורי קצר שאתם יכולים לדלג עליו אם זה פחות מעניין אתכם, ואחר כך נגיע לשאלות חשובות כמו מה ההבדל בין מוסדות הלימודים השונים שמלמדים NLP, איזה מטרות מתאימות ללימודי NLP, ועוד שאלות רבות שעשויות לעניין אתכם רגע לפני שאתם נרשמים.

אם אתם עדיין לא מכירים את התחום, לפני שנדבר על קורס NLP בואו רגע נבין בגדול מה זה NLP?

מה זה NLP?

NLP הוא תחום דעת (או בלועזית "דיסציפלינה") העוסק בנפש האדם בדומה לזרמים השונים בפסיכולוגיה. הייחוד של ה- NLP הוא שמפתחי ה- NLP הצליחו לחלק את החוויה האנושית לחלקים שהם מספיק קטנים וקונקרטיים כך שניתן להשפיע על כל חלק ולהבין איך החלקים מאורגנים. בדרך זו ניתן לפענח את סודות המצוינות האנושית וכן את שלל הבעיות הנפשיות שיש לבני אדם וכיצד ניתן לטפל בהן.

המודלים שפותחו ב- NLP מספקים כלים מאוד אפקטיביים לתקשורת בין אישית, השפעה, טיפול, אימון והתפתחות אישית.

האותיות עצמן, הן ראשי תיבות של
NeuroLinguistic Programming

ה- NLP פותח על ידי פסיכולוגים ופסיכיאטרים באוניברסיטת קליפורניה שבסנטה קרוז החל משנות ה- 70.
הכל התחיל כאשר ד"ר
ריצ'רד בנדלר, היה סטודנט לתואר שני בפסיכולוגיה המתמחה בטיפול גשטאלט. הוא העביר ביחד עם חברו פרנק פוסליק סדנאות טיפול גשטאלט לפסיכולוגים והצליח לחקות בצורה יוצאת דופן את דפוסי ההתנהגות, הדיבור והטיפול של אבי טיפול הגשטאלט- ד"ר פריץ פרלס.

על מנת לפענח למה בנדלר הצליח כל כך טוב, גייסו בנדלר ופוסליק בלשן בשם פרופסור ג'ון גרינדר. בעזרת שיטות מעולם הבלשנות התחילו השלושה ביחד עם קהילת תלמידיהם ביצירת מה שעתיד להיות NLP. עבודתם התרחבה גם לפיענוח עבודתה של מטפלת משפחתית פורצת דרך בשם וורג'יניה סאטיר ובהמשך הפרופסור המפורסם גרגורי בייטסון סיפק להם בסיס רעיוני, ידע נרחב וקישר אותם לדמות מפתח נוספת שגם את עבודתו הם חקרו, פרופסור מילטון אריקסון, אבי ההיפנותרפיה המודרנית.

ה- NLP בתחילת דרכו הוביל לפיתוחם של מודלים מאוד אפקטיביים בעולם הטיפול אך החידוש הכי חשוב שלו הוא באופן שבו מפתחי ה- NLP פיתחו אותו. הם פיתחו עם הזמן כלים מאוד מדויקים לחקור גאונות של אדם ספציפי ולהבין אותה באופן כזה שניתן ללמד אנשים אחרים להגיע לאותן תוצאות.

בעקבות כלים אלה ה- לימודים nlp לא מפסיקים להתפתח עד היום ויש בו מודלים משוכללים לטיפול וגם הצלחה כמעט בכל תחום- אם זה קריירה, ספורט, מצוינות אישית, ועוד!

nlp קורסים - בחרו את הקורס אותו את מעוניינים ללמוד

מה ההבדל בין מוסדות הלימוד ללימודי NLP?

ייתכן ששמתן לב שיש המון מוסדות שמציעים לימודי NLP. בשנים האחרונות אנשים התחילו להבין ש- NLP מתאים למגוון של מטרות ולא רק לטיפול ולכן הביקוש לקורסי NLP מאוד עלה.

בעקבות הביקוש הגבוהה ומספר מוסדות הלימוד שמציעים קורסי NLP נוצר גם מגוון באופן שבו מלמדים את התחום. ישנם מוסדות לימוד ששמים דגש על חוויה מהנה והפצת התחום לכמה שיותר אנשים, זה בדרך כלל בא על חשבון העברת ידע יסודי ומעמיק. כמו כן ישנם מוסדות לימוד שמקפידים על ידע נכון ומדויק ומעמיק אבל זה עשוי להפוך את הקורס לכבד ומשעמם. ישנם מוסדות שפורסים את הלימודים על פני זמן בכיתות קטנות וגובים שכר לימוד גבוהה וישנם מוסדות לימודים אשר פורסים את הלימודים על פני זמן קצר יותר, בכיתות גדולות יותר, וגובים שכר לימוד נמוך יותר.

ריצ'רד בנדלר, ממפתחי ה- NLP, מלמד את קורס הפרקטישינר לאורך שבוע (ימים מלאים), בכיתות של 400 תלמידים. זה ממחיש שלא ניתן לקבוע על פי גודל הכיתות ואורך הקורס את איכותו. הכל תלוי באופי שלכם ובאופי של המכללה.

מכללות רבות מוסיפות ללימודי ה- NLP תכנים נוספים שלא שייכים לעולם ה- NLP. הן עושות זאת על מנת לבלוט על פני האחרות ולהראות שהן כביכול נותנות יותר ערך. לדעתנו במכללת מימד זה בדרך כלל בא על חשבון התוכן הנוגע ל- NLP. זה מפחית מחשיבותו, מפחית מעומקו ועשוי לגרום לבלבול כיוון שהתוכן לא אחיד.

הגישה שלנו במכללת מימד היא שה- NLP עומד בפני עצמו. בוגר פרקטישינר אצלנו כבר יכול לפתוח קליניקה ולהתחיל לעבוד. אנחנו חוקרים כל מודל וכל טכניקה שאנחנו מלמדים ומשתפים עם התלמידים שלנו את המקורות של הטכניקה, כיצד פותחה ואיפה ניתן לקרוא על כך בספרות המקצועית.

אצלנו אתם לא רק רוכשים מיומנות גבוהה אלא גם מקבלים השכלה.

למי מומלץ לעבור קורס NLP?

לימוד nlp מה זה קורס NLP מומלץ עבור כל אחד שרוצה:

להגביר את תחושת הביטחון העצמי

אם אתם חווים תחושות של חוסר ביטחון עצמי, בין אם בהקשרים רבים ובין אם רק בהקשר אחד ספציפי, תוכלו לשפר זאת בעזרת NLP. הביטחון העצמי שלנו קשור בזיכרונות והאמונות שלנו. כבר בקורס הפרקטישינר אתם עוברים שיפור משמעותי במערכת האמונות שלכם ועובדים על ההיסטוריה האישית והזיכרונות שלכם כך שהביטחון העצמי שלכם עולה במהלך הקורס.

לשפר את מערכות היחסים ואת יכולת המנהיגות

קליטה ויצירה של תקשורת הם תהליכים לא מודעים. כתוצאה מכך נוצרים קצרים רבים בתקשורת בין בני אדם והיכולת שלנו להנהיג ולהשפיע תלויה באינטואיציה שלנו והכישרון המולד בלבד. כאשר אנחנו מעלים לפני השטח את התהליכים הלא מודעים של התקשורת אנחנו לומדים איך לתקשר ביעילות יותר, איך לפתור קצרים בתקשורת ואף להימנע מהם, ואיך להשפיע ולהוביל בכל תחום. בין אם זה בקריירה, בין חברים, בזוגיות, בדייטים, ואפילו כהורים. עבור מטפלים זה נחוץ ברמה קריטית להיות מסוגלים להבין את התהליכים הלא מודעים של יצירת התקשורת על מנת להבין את המטופלים ולהשפיע עליהם.

להשיג את המטרות שהצבתם לעצמכם 

בכל שנה אתם קובעים מטרות לשנה החדשה והן לא מתגשמות? נאבקים בדחיינות? יש את ההרגל הזה שאתם לא מצליחים לאמץ? יש לכם מטרות שאתם לא מצליחים להגשים? או שאולי אין לכם בכלל מטרות? בתחום ה- NLP יש מענה לכל אחד מהדברים האלה. הצבת מטרות, מוטיבציה, יעילות והתגברות על דחיינות אלא חלק קטן מהנושאים שתדעו לשפר ולעבוד עליהם בעקבות הלימודים.

להחזיר את השליטה העצמית לחייכם

מחקרים מראים ש- 70 אחוז ממה שאנחנו עושים בחיים שלנו זה הרגלים. מה שזה אומר זה שרוב מה שאנחנו עושים זה אוטומטי ולא מודע. מחשבות אוטומטיות, תגובות אוטומטיות, התנהגויות אוטומטיות. לעיתים התנהגות אוטומטית שכזאת קורת באופן לא רצוי- אנחנו כועסים יותר ממה שהיינו רוצים, נופלים כל פעם לאיזשהו הרגל לא טוב, לא מצליחים להניע את עצמנו לעבר המטרות שלנו, ועוד…
בלימודי NLP תלמדו איך עובדים המנגנונים הלא מודעים האלה, תדעו לחשוף אותם ולשנות אותם כך שהם יעבדו לטובתכם. תיקחו שליטה בחזרה על החיים שלכם במקום שהתהליכים האוטומטיים של תת המודע ישלטו בכם.

לפתוח קליניקה ולטפל באנשים או לחילופין לשכלל את הידע המקצועי הקיים

המודלים, המיומנות והכלים שתלמדו בקורס NLP מאפשרים לעזור לאנשים בצורה מעמיקה להגשים את המטרות שלהם, להרגיש טוב ולצאת ממצבים נפשיים קשים ולא רצויים. תדעו לטפל בחרדות, פוביות, פחדים, חוסר ביטחון עצמי, ועוד הרבה. כמו כן תקבלו כלים שהם בעלי אופי אימוני שמתאימים לשיחה אימונית, הצבת מטרות, פיתוח חזון, ועוד.

כדי ללמוד NLP בצורה האפקטיבית ביותר, אנחנו מאמינים שעל התלמידים להפנים את הידע ולחוות את הכלים אותם הם לומדים, לכן בזמן שאתם רוכשים כלים אפקטיביים לתקשורת, השפעה והתפתחות אישית אתם גם עוברים תהליך מעצים, עמוק ומתמשך.

  • במהלך הקורס אתם משתחררים ממשקעי העבר שמשפיעים עליכם ולומדים איך להגשים את המטרות שלכם ולהשפיע על אחרים כדי ליצור את השינוי שאתם רוצים בעולם.
  • בין אם אתם בזוגיות ובין אם לא, הכלים שתלמדו והתהליכים שתעברו בקורס NLP יאפשרו לכם לתקשר ביעילות וחופשיות וכך ליצור זוגיות חדשה או לחילופין לשפר את הזוגיות הקיימת.
  • אם אתם רוצים אורך חיים בריא יותר או נוטים לדחות דברים תוכלו במהלך קורס NLP לסגל הרגלים חדשים ולהתגבר על דחיינות.
  • גם עבור ההורים שביניכם, הכלים שאתם רוכשים במהלך קורס NLP מסייעים לתקשר טוב יותר עם ילדכם, להוות דוגמה אישית ולהוביל את המשפחה לעבר מטרות רצויות.

כמו כן, תחום ה- NLP מבוסס על מטפלים יוצאי דופן. הכלים, הידע והמיומנויות שתקבלו במהלך קורס NLP יאפשרו לכם לעבוד עם אנשים כמטפלים, מאמנים, או אם אתם כבר מטפלים או מאמנים- להשתדרג ולהרחיב את היכולות שלכם.

החשיבות של קורס NLP דיגיטלי

הביקוש לקורסי NLP הינו גבוה בהרבה בהשוואה למה שהיה בעבר. כולם רוצים ללמוד את הטכניקות החשובות שהתחום הזה מביא איתו. כל אחד ימצא את עצמו במצב בו הקורס יכול לסייע לו רבות להפוך להיות אדם טוב יותר. אך מה קורה לאלה שאינם יכולים להגיע לקורס בו המפגשים מתקיימים בתדירות גבוהה? בעבר לא הייתה ברירה, היה צורך להגיע לכל אחד מהמפגשים של הקורס בדיוק בזמן. קורס NLP דיגיטלי הוא הפתרון לאנשים שעובדים מסביב לשעון, ניתן יהיה להשלים את הקורס בקלות. המפגשים מתקיימים במתכונת דיגיטלית, כל אחד יראה את הקורס מתי שנוח לו. קורס NLP אונליין רלוונטי לאנשים עסוקים או לכאלה שאינם גרים בקרבת המקום בו מתקיים הקורס.

החשיבות של קורס NLP דיגיטלי

מעוניינים לעשות שינוי בחיים?

מלאו את הטופס ונציג יחזור אליכם בהקדם

כמה עולה קורס NLP?

מה העלות של NLP לימודים? המחיר משתנה מאוד בהתאם לאורך הקורס, כמות התלמידים בכיתה, פורמט הלימוד וכן היוקרה של המכללה שמלמדת. קורס יקר אין משמעותו קורס טוב יותר מאשר קורס זול, אבל גם ההיפך אינו נכון בהכרח. נסו להבין מעבר למחיר האם המכללה מתאימה לכם, לסגנון שלכם ולמה שאתם מחפשים. במכללת מימד אנחנו מציעים במחיר יחסית נגיש קורס מקיף ומעמיק.

למה זה כל כך מומלץ ללמוד קורס NLP?

ישנו היצע מאוד רחב של קורסי NLP: קורסים למטרות ספציפיות כמו NLP למכירות, NLP להורות, NLP לזוגיות, וכן קורסים כלליים שעושים שימוש ב- NLP כדי להעביר את המשתתפים תהליכי התפתחות אישית.

כמו כן, ישנם קורסי הכשרה רשמיים ב- NLP אשר מספקים לכם הכשרה, ידע מקיף ותהליך עמוק ומשמעותי.

למשל, במהלך קורס ההכשרה הבסיסי, שנקרא קורס פרקטישינר ב- NLP, אתם עוברים תהליך התפתחות אישית עמוק, משמעותי ומתמשך, וכן מקבלים את הידע והכלים להם אתם זקוקים כדי להמשיך להתפתח בעצמכם ולעזור לאחרים להתפתח.

כיצד תבחרו קורס NLP מומלץ

כיצד תבחרו קורס NLP מומלץ?

המלצות של בוגרי הקורס

בעת בחירת מקום המציע לימודי NLP אתם יכולים לבחון את חוות הדעת של הבוגרים. הבוגרים הם כל אותם אנשים שכבר סיימו את הקורס בשלב כזה או אחר. הם יכולים להאיר את עיניכם ולהציג את הדברים בצורה טובה ומדויקת. כמו כן שימו לב האם ההמלצות הן "רותחות" או "פושרות".

השעות והימים של הקורס

אחת מדרישות ההסמכה של קורס פרקטישינר ב- NLP היא נוכחות של 80 אחוז לפחות בקורס. כמובן שמעבר לכך שזה קריטריון לקבלת ההסמכה- אתם רוצים לוודא שאתם משתתפים בשיעורים על מנת להפיק את המקסימום האפשרי בקורס.

במכללת מימד אתם מקבלים את הקורס גם בגרסה דיגיטאלית כך שאתם יכולים להשלים בכל זמן את החסר.

הניסיון של המרצים בקורס

קורס NLP מומלץ יהיה קורס בו המרצים הם מרצים מנוסים המגיעים עם ידע ועם ניסיון רב. אל תחששו לשאול מראש מי הולכים להיות המרצים של הקורס. תעשו בדיקה קצרה על כל אחד מהמרצים כדי להבין מי עומד ללמד אתכם NLP.

מעוניינים לעשות שינוי בחיים?

מלאו את הטופס ונציג יחזור אליכם בהקדם

מה תעשו ביום שאחרי לימודי NLP?

המציאות לאחר קורס NLP תהיה שונה, כל אחד יכול לקחת אותה למקום האישי שלו. יש כאלה שבחרו ללכת על NLP לימודים מכיוון שהם רצו לשפר את איכות החיים שלהם. מה שאומר שביום שאחרי הקורס אותם אנשים ירגישו טוב יותר עם עצמם. פתאום הם יצליחו להשיג את המטרות שהם מציבים לעצמם ללא שום קושי או בעיה. בו בזמן ישנם כאלה שחיפשו קורס NLP מומלץ כדי לעסוק בתחום הזה בצורה מקצועית. האנשים הללו יוכלו להתחיל לעסוק כשכירים או כעצמאים בתחום ה-NLP בזכות התעודה אותה יקבלו. בין רגע תגלו קריירה חדשה שיכולה להיות מהנה ומספקת לא פחות מאשר הקריירה הנוכחית שלכם.   

תשתחררו ממשקעי העבר שמשפיעים עליכם ותלמדו איך להגשים את המטרות שלכם ולהשפיע על אחרים כדי ליצור את השינוי שאתם רוצים בעולם.

אם אתם רוצים אורח חיים בריא יותר או נוטים לדחות דברים תוכלו באמצעות NLP לסגל הרגלים חדשים ולהתגבר על דחיינות על ידי עבודה עם תת המודע.

הכלים שתרכשו במהלך הקורס וההתפתחות האישית שתעברו יסייעו לכם לתקשר טוב יותר עם ילדכם, להוות דוגמה אישית ולהוביל למטרות רצויות.

בין אם אתם בזוגיות ובין אם לא, הכלים שתלמדו והתהליכים שתעברו יאפשרו לכם לתקשר ביעילות וחופשיות וכך ליצור זוגיות או לחילופין לשפר את הזוגיות הקיימת.

כאשר אנחנו תקועים ולא מצליחים לפתור את הבעיה בעצמנו כנראה שהשורש שלה מצוי בתת המודע שלנו, אליו אנחנו מקבלים גישה מלאה בעזרת NLP

הכלים והמיומנויות שתצברו במהלך הקורס יכולים לשמש אתכם כמנחי NLP או ככלים נוספים לתחום טיפולי או אימוני שאתם כבר עוסקים בו

לימודי nlp המלצות

המרצים שלנו

עומר לוין

עומר לוין

אני מקבל סיפוק רב מהוראת NLP אני מאמין שהתחום הזה יכול לעזור לכל אדם לשפר את חיו ואת מערכות היחסים שלו ומכאן שככל שיותר אנשים ילמדו את התחום כך העולם שלנו יהיה מלא יותר בחיבור, אחדות ואהבה.

אלעד שופינסקי

אלעד שופינסקי

בעל ניסיון של 10 שנים בתחום ההתמכרויות ובעיות רגשיות, בעל קליניקה (מקבל גם בזום מכל הארץ), מתמחה בבני נוער וצעירים בעיקר בתחום חרדות התמכרויות והדרכת הורים לנערים ונערות שאיבדו את דרכם.

אביטל

אביטל דמתי

מנטור ומאסטר טריינר נלפ, מטפל בקשיי קשב וריכוז במגזר החרדי.
מלווה ומכשיר יועצי NLP, מטפל בגוון אתגרים. חרדות …קשיים מול מתבגרים. עוזר לאנשים לצאת ממשברים והתלבטויות באמצע החיים.

אלעזר

אלעזר רבינוביץ׳

Master & trainer nlp: כיום מטפל בקליניקה פרטית, עוזר לאנשים לתכנת את המוח מחדש, ומלמד ומרצה בתחום ההתפתחות האישית.

כיצד תבחרו קורס NLP מומלץ

מעוניינים לעשות שינוי בחיים?

מלאו את הטופס ונציג יחזור אליכם בהקדם

אנחנו זמינים 😊